Soodaprits

Soodaprits leiutati USA s `80 aastate lõpus, kui oli vaja puhastada vabadussammas, kahjustamata selle vaskpinda ja muid detaile. Pritsimiseks kasutatakse söögisoodat (Sodium Bicarbonate). Sooda suunatakse puhastatavale pinnale kõrge surve all, pinnaga kontakti jõudes „plahvatab” sooda tera ja puhastab külgsuundades vallanduva energiaga pinda värvist, lakist, rasvast, mustusest või muust kattematerjalist. Protsess on abrasiivne, kuid siiski väga õrn ja kordades vähem abrasiivne kui liivaprits.

Aastal 2013 on SodaBlast OÜ soodapritsi tehnoloogiaga puhastanud ka Eesti Vabadussõja võidusamba juurde kuuluvaid pindasid.

Soodaprits ei kahjusta all olevat pinda, on isegi nii hell, et värvi on võimalik eemaldada klaasilt seda kahjustamata. Sooda tera tugevus Moh`i skaala järgi on 2,5. Kuna tegemist on söögisoodaga siis on see ka keskkonnale ohutu. Puhastatud pinnad võib üle pesta veega ja soodajäägid lahustuvad. Soodapritsitööd on võimalik teha ka märjalt, see tähendab, et sooda joale lisatakse vesi ja tolmu ei teki üldse.

Soodapritsitööde hind algab 9€/m² või 100€/h käibemaksuta